• 19 Haziran 2024 Çarşamba
 • EN
 • İLETİŞİM

  Fuar Alanı

  YOL TARİFİ AL

  PSB İletişim

  Merkez Ofis

  Papuççular Mh. Değirmen Han Sk. Abdülkadir Güler İş Merkezi No:19 Adapazarı / Sakarya

   

  Fuar Alanı

  Kırkpınar Festival Alanı Soğuksu Mahallesi Melih Kibar Sahil Yolu Sapanca / Sakarya

   

  İletişim Numaralarımız

  0 264 281 99 11

  0 553 294 84 35

   

  E-Posta Hesaplarımız

  info@grupkarma.com.tr

  fuar@grupkarma.com.tr

ÜRETİCİ PSB ANATOLIA FUARI'YLA DÜNYAYA AÇILIYOR

ÜRETİCİ PSB ANATOLIA FUARI'YLA DÜNYAYA AÇILIYOR

PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı 7-10 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar Sahili'nde gerçekleştirilecek. Fuara Türkiye'ni dört bir yanından toplamda 220 firma katılırken İzmir, Yalova, Antalya, Sakarya, Bursa ve Ankara'da faaliyet gösteren firmaların yoğun katılımı dikkat çekiyor.

 

PSB Anatolia Fuarı, üç yıl boyunca festival olarak gerçekleştirildikten sonra 2021 yılında fuar statüsünde gerçekleştirildi. PSB Anatolia Fuarı geniş katılımcı profiliyle peyzaj ve süs bitkileri sektörünün buluşma noktası olmaya devam ediyor. Sapanca Kırkpınar Sahili'nde 90 bin metrekare açık fuar alnında 220 katılımcı firmayı ve 40 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak.

 

16 Ülkeden Alım Heyeti

PSB Anatolia hakkında bilgi veren Fuar Koordinatörü H. Remzi Adıyaman alım heyetlere dikkat çekerek, "PSB Anatolia Fuarı on altı farklı ülkeden gelecek olan alım heyetleriyle yerli üreticiyi destekleyerek ihracata katkı sağlamayı hedefliyor. Özbekistan, Irak, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan, Yemen, Dubai, Ürdün, Cezayir, İtalya ve Avrupa ülkelerinden gelecek olan alım heyetleriyle hem fuar ziyareti hem de fidanlık gezileri gerçekleştireceğiz. Böylelikle yerli üretimin dünya pazarındaki payının artırılması ve yeni iş fırsatları oluşturulması için uygun şartları sağlıyoruz" dedi.

 

Yerel Yönetimler Paneli

PSB Anatolia Fuarı'nın peyzaj ve süs bitkileri sektörünün tüm bileşenlerini buluşturduğunu ifade eden Adıyaman, "Fuar süresince yedi farklı konferans gerçekleştireceğiz, ilk oturum dört büyükşehir belediye başkanının katılımıyla gerçekleşecek ve yerel yönetimlerin çalışmalarını daha yakından görme şansımız olacak. Diğer yandan altı farklı oturumda STK başkanları, akademisyenler ve deneyimli isimlerin yer aldığı yirmi dört farklı panelisti ağırlayacağız. Böylelikle peyzaj ve süs bitkileri sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getireceğiz" dedi.

 

Yenilikler Devam Ediyor

Fuarda ilk kez hayata geçirilecek olan iş makineleri worshop çalışması hakkında bilgi veren Adıyaman, "Peyzajda kullanılan iş makilerinin fuarımıza katılımı her geçen yıl artıyor. Bu yıl katılan firmalarımızla bir workshop düzenleyeceğiz. Hazırladığımız alanda firmalar; söküm, dikim, budama, saksılama, sulama, çim ekimi gibi faaliyetleri canlı olarak sergileme imkânı bulacak" dedi.

 

Yarışmaya İlgi Yoğun

Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması'na olan ilginin arttığını vurgulayan Adıyaman, "Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlediğimiz yarışma on iki üniversitenin katılımıyla yapılmıştı. Bu yıl katılan üniversite sayısı yirmiye yükseldi. Öğrencilerin uygulama alanında deneyim kazanması, firmalarla, belediyelerle ve diğer üniversiteden gelen öğrencilerle bir arya gelmesi iş hayatına başlangıçta oldukça önemli bir adım sağladığına inanıyoruz. Türkiye'nin her yerinden üniversiteleri böyle bir yarışmada ağırlamak bizleri mutlu ediyor" dedi.

 

Haber Arşivi İçin Tıklayınız