• 19 Haziran 2024 Çarşamba
 • EN
 • İLETİŞİM

  Fuar Alanı

  YOL TARİFİ AL

  PSB İletişim

  Merkez Ofis

  Papuççular Mh. Değirmen Han Sk. Abdülkadir Güler İş Merkezi No:19 Adapazarı / Sakarya

   

  Fuar Alanı

  Kırkpınar Festival Alanı Soğuksu Mahallesi Melih Kibar Sahil Yolu Sapanca / Sakarya

   

  İletişim Numaralarımız

  0 264 281 99 11

  0 553 294 84 35

   

  E-Posta Hesaplarımız

  info@grupkarma.com.tr

  fuar@grupkarma.com.tr

TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI İLE PROTOKOL İMZALANDI

TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI İLE PROTOKOL İMZALANDI

Karma Fuarcılık ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası arasında PSB Anatolia Fuarı iş birliği protokolü imzalandı. Protokol imza törenine; Oda Genel Başkanı Yasin Otuzoğlu, 2. Başkan Barış Işık, Genel Sekreter Özay Yerlikaya ile Karma Fuarcılık Genel Müdürü H. Remzi Adıyaman katıldı. Yapılan iş birliği kapsamında fuar öncesinde ve fuar süresince ortak çalışmalar hayata geçirilecek.

 

8-11 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar'da gerçekleştirilecek olan PSB Anatolia Fuarı tüm sektör bileşenleri ile ortak hareket ediyor. Bu kapsamda peyzaj mimarlığı mesleğinin ülkemizdeki en köklü kurumu olan ve peyzaj mimarlığı mesleğine büyük katkılar sunan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile iş birliği protokolü imzalandı.

 

Protokolün imzalanmasının ardından Genel Başkan Yasin Otuzoğlu, "İş birli protokolünün iki tarafa da büyük katkılar vereceğini düşünüyoruz. Oda olarak peyzaj mimarlığı mesleğini her geçen gün bir adım daha ileriye taşımak için çaba sarf ediyoruz. Fuarda hayata geçirilecek çalışmaların da mesleğimiz için önemli olacağı kanaatindeyim." dedi.

 

Proje Yarışması Hayata Geçiriliyor

İmzalanan iş birliği protokolüyle birlikte PSB Anatolia Fuarı'nda peyzaj mimarlığı öğrencilerinin katılacağı yarışma düzenlenecek. Belirlenen yarışma alanında, seçilen projeler fuar süresince hayata geçirilecek. Yarışma sonunda ödüle layık görülen peyzaj mimarlarına ödülleri PSB Anatolia Gala Yemeğinde takdim edilecek. Fuar boyunca devam edecek olan yarışmaya peyzaj mimarlarının ve öğrencilerin yoğun ilgisi bekleniyor.

 

Fuar Sergiye Ev Sahipliği Yapacak

PSB Anatolia Fuarı'na TMMOB Peyzaj Mimarları Odası üyelerinin yoğun katılımı beklenirken, fuar alanında peyzaj projeleri sergisi hayata geçirilecek. Oda tarafından belirlenen projeler, PSB Anatolia Fuarı sergi alanında katılımcı ve ziyaretçilerle buluşacak. Bu kapsamda Oda üyelerinin ve peyzaj mimarları öğrencileri için önemli etkinlikler hayata geçirilecek.

 

Ortak Konferans Programı

PSB Anatolia Fuarı'nda dört gün boyunca toplamda sekiz konferans gerçekleştirilecek. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Fuar Konferans Salonunda seminer düzenleyecek. Son yıllarda çevre sorunlarının artmasıyla birlikte peyzaj mimarlığı mesleğinin de önemi giderek artıyor, bu bağlamda Odanın belirlediği birbirinden değerli isimler peyzaj mimarlığı mesleği hakkında değerli bilgileri PSB Anatolia Fuarı'nda ziyaretçilerle paylaşacak.

 

Haber Arşivi İçin Tıklayınız